Přímý sítotisk

Přímý sítotisk

Pro syntetický i bavlněný textil od 30 ks
Potisk přímo na textil
Tisk jednotlivými speciálními barvami

Transferový tisk

Transferový tisk

Pro syntetický i bavlněný textil od 1 ks
Plnobarevný potisk speciální fólií
Libovolný tvar i barevnost potisku

Výšivka

Výšivka

Pro syntetický i bavlněný textil
Trvanlivé značení vyšitím motivu
Vhodné pro menší plochy

Pro užší výběr si vyberte jednu z rámcových kategorií.

Informace o potisku textilu

Přímý sítotisk - technologie potisku jednotlivými barvami přímo na textil. Barvy se zde aplikují po jedné na textil přes speciální síto, což omezuje použití sítotisku pro motivy složené z méně barev, bez drobných detailů, přechodů, apod., jako jsou například fotografie. S ohledem na vyšší vstupní náklady na každou tiskovou barvu je tato volba vhodná pro vyšší počty kusů, cca 20-30 ks/druh potisku. Výhodou této technologie je vysoká trvanlivost potisku, téměř bez omezení její aplikovatelnosti podle složení materiálu a finanční výhodnost u velkých sérií

Transferový tisk - plnobarevný potisk formou vysoce elastické fólie, která je nejprve potištěna speciálními pigmentovými barvami a následně za vysokého tlaku a teploty napresována na textil. Tato technologie potisku má v podstatě neomezenou aplikovatelnost po stránce složení i struktury textilu, tzn., je vhodná jak pro syntetické materiály, tak pro bavlnu. Transferový potisk je skvělou volbou pro série od 1 kusu s kvalitou potisku konkurující klasickému přímému sítotisku. Používá se všude tam, kde nelze aplikovat přímý digitální potisk, například z důvodu syntetické složení textilu, a dále jako náhrada přímého sítotisku u malých sérií s vícebarevnými motivy. 

Digitální potisk - plnobarevný potisk přímo na bavlněný textil speciálními pigmentovými barvami. Tento potisk je nejrychlejší a velmi kvalitní cestou pro malé série od 1 kusu. Jeho výhodou jsou neomezené možnosti složení grafiky, jako je například tisk fotek, tisk přechodů, včetně bílé barvy. Dále jako jediný ze všech technologií nevytváří hmatově výraznou vrstvu v oblasti potisku, kdy tato jeho vlastnost vyniká nejvíce u bílého textilu. Omezením technologie je použití na textil ze 100% bavlny, ideálně hladký, kdy minimem je 65% obsah bavlny. Dále, pro kvalitní potisk musí být textil bez silikonové povrchové úpravy a bez ošetření aviváží.

Výšivka - nejtrvanlivější forma aplikace grafiky na textil. Její předností je luxusní vizuální dojem značeného textilu a téměř její neomezená životnost. Nevýhodou jsou vysoké vstupní náklady související s nutností tvorby vyšívacího programu, a proto není vhodná pro malé série. Dále, výšivky mají omezenou reprodukci barev a konstrukci grafiky, jako je například velikost písma a linek. Výhodou technologie je, že vyšívací programy jsou archivovány a lze je v budoucnosti využít pro výšivku také jiného textilu, bez nutnosti opakované úhrady tvorby vyšívacího programu.