Přímý sítotisk

Přímý sítotisk

Nejkvalitnější technika
Možnost efektů
Ideální od 30 ks

Transferový tisk

Transferový tisk

Tisk na speciální folii a zažehlení
Nevhodný pro časté praní

Výšivka

Výšivka

Trvanlivá prezentace
Nevhodná pro drobný text

Pro užší výběr si vyberte jednu z rámcových kategorií.

Informace o potisku textilu

Přímý sítotisk - jde o dlouhodoběji trvanlivější technologii potisku chemickými barvami přímo na textil. Vhodný zejména pro větší plochy potisku. Vzhledem k vyšším vstupním nákladům je tato volba vhodná pro vyšší počty kusů (20-30 ks/druh). U této technologie potisku lze aplikovat atraktivní tiskové efekty a speciální barvy (např. reflexní barvy).

Transferový tisk - jde o krátkodoběji trvanlivou technologii tisku na neprodyšný pružný plastový materiál, který se následně tepelně lisuje na textil. Tato technologie je vhodná zejména pro série od jednoho kusu všude tam, kde je přímý sítotisk finančně nákladný a dále jako náhrada digitálního potisku, který selhává u strukturovaného textilu (pique) či při netradičním umístění potisku. Z důvodu tepelné aplikace je transferový tisk nevhodný pro materiály, které nesnesou tepelné zpracování.

Termotransferové fólie se dělí na dvě základní kategorie. První je určena k vyřezávání libovolných tvarů tvořených pouze souvislými plochami, bez jejich potisku. Barvy fólií jsou v omezené základní barevné škále. Druhá kategorie termotransferových fólií je určena výhradně k potisku, bez možnosti vyřezávání speciálních tvarů. Materiál potiskovatelných fólií se liší svojí tloušťkou, a to v závislosti na barvě textilu. Pro bílý textil se používají tenké a téměř nerozpoznatelné fólie. Pro ostatní barevný textil jsou pak používány silnější fólie, které tvoří na textilu znatelnou vrstvu.

Digitální potisk - jde o střednědobě trvanlivý pigmentový potisk nanášený přímo na textil. Potisk je vhodný pro malé série od jednoho kusu s nejlepšími výsledky v oblasti kvality a variability reprodukce tisku na textil. Potisk lze aplikovat na souvislé textilní plochy ze 100% bavlny, bez impregnace a bez výraznější struktury (např. pique vzory apod).

Výšivka - jde o nejtrvanlivější formu aplikace grafiky na textil. Ideální pro větší počty kusů a malých rozměrů grafiky, nicméně lze aplikovat i větší plochy. Zde je však výšivka dražší než potisky. Výšivky mají omezou reprodukci barev a konstrukci grafiky. Výslednou cenu výšivky výrazně ovlivňuje tvorba vyšívacího programu, která je jednorázovou položkou. Pokud zadaný motiv byl již v minulosti programově zpracován, pak jeho cena bude dodatečně odečtena z celkové ceny zakázky.